TENEBRIS BOHEMIA kennel - Morpheus Anrebri
TENEBRIS BOHEMIA kennel
TENEBRIS BOHEMIA kennel Home Novinky O ns Nae feny Nai psi Odchovy Zvody Vcvikov akce Galerie Odkazy Kontakt
TENEBRIS BOHEMIA kennel
 

Závody

CACIT 2019

Stopa 81 b, poslušnost 75 b a obrana 85 b.

MMČKNO 2019

Ve dnech 4. - 7. 7. 2019 jsme se zúčastnili MMČKNO v Roudnici nad Labem, kde jsme obdrželi body na stopě A 72 b - počasí bylo extrémě horké a terén velice suchý, poslušnost B 73 b - Kara si nesedla přiodložení za pochodu a bohužel schodila překážku při skoku pro aport....no a C obrana 64 b - Kara skoro celou obranu odmítala pouštět.

CACIT 2017.....
První velký závod moji feny Kareah Anrebri nedopadl zrovna nejlépe především stopa za 68 bodů, ale to ji pokazila především panička :-( která se sebou musí už něco udělat aby to těm psům nekazila pokaždé někde :-). Kaře budou teprve 3 roky takže je mladá a nemá zkušenosti a ani natrénováno tolik kolik by potřebovala a spousta věcí se musí ještě vyladit a pořádně vymyslet no to bude pro paničku fuška :-o. 
Poslušnost 80 bodů ...to naše začarované sedni :-D a vysíláni se třemi povely pro lehnutí :-( zbytečná škoda bodů, no což...ale jinak Kara šlapadla v úžasném nasazení a drivu :-D má úžasné nasazení do práce, aport přes metrovku panička hodila nejdříve blbě (daleko a hodně šikmo) no a potom zase blbě (moc blízko za překážku) :-( a ještě stála blbě daleko od překážky a Kara byla moc hrr při skoku tam, tudíž si málem urazila zadní nohy ale skok zpět byl pěkný. Jinak menší ztráty v jednotlivých cvicích. 
Obrana 86 bodů :-D....2 povely na přiřazení k noze z vyštěkání a 2 na lehnutí na útěku, nepovedený zkus na útěku Kara se odrazila z hodně velké dálky až nechápu že tam vůbec doskočila na ten rukáv :-o. Luxusní kontrolák :-DKareah i Honzík Böhmu přežili :-)) 
Děkuji za práci v obranach především Jirkovi Machovi, ještě je spousta práce před námi, Renatě Machové Angelovové za občasnou pomoc se stopami a v poslušnostech :-D a všem co nám drží palce a věří nám a vydrží to se mnou ve dnech během závodů ;)

Obrana

Poslušnost

                      

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

WUSV UNIVERSALSIEGER 2016 Paderborn

Ve dnech 17.-19.6.2016 jsme se s Morpheusem Anrebri zůžastnili Universalsiegeru v Německu jako součást reprezentace české republiky spolu s Petra Fůrstova s Ackey Levemar a Veronika Konvalinková s Goldie od řeky lučiny.

Stopa za 83 bodů bohužel bez druhého předmětu který tam Morf nechal, u předmětu se zastavil a kouknul se na rozhodčího co on to, nevím proč si myslel ze mu k tomu ten pán něco zajímavého poví Morpheus přeci moc dobře ví co se dělá u předmitků ;) pro nas bohužel opravdu škoda bodů....jinak ztráty za jedno malé ověření před prvním lomem a lehké zrychlení tempa po posledním lomu a na posledním úseku také menší ověřování, ale na ten opravdu hnusný terén na stopě jsem s prací psa tedy opravdu spokojená ani jsem nedoufala že to tak pěkně dá na tom ne úplně jednoduchém terénu ;)

Poslušnost bohužel za 77 bodů :-( 
Hodně nás stálo dlouhodobé odložení které se nám bohužel na posledním tréninku shodou  špatných okolností velice nešťastně pokazilo a bohužel se to projevilo na velkém neklidu při dlouhodobém odložení takže tam minimum bodů nedostatečně :-( a druhý povel na lehni na vysílání. 
Jinak myslím že jsme všechny ostatní cviky splnili bez hrubé chyby, ale rozhodčí nám neodpustil drobné chyby na některých cvicích za které teby byli drobnější ztráty bodů....

 

Obrana za 77 bodů, bohužel se trochu zamotal mezi pátou a šestou maketou ale do té šesté nakonec dorazil takže ztráta bodů za makety (velká škoda, do tě doby měl makety moc pěkné - ověřoval,byly i poměrně těsné a rychlé)....po odvolání z vyštěkání nebyla pozice u nohy úplně ok-seděl více ve předu a ne těsně u nohy, další ztráta byla za zadní doprovod kde šel hodně ve předu, jinak myslím drobnější ztráty.....ale zato kraaaaasně odpouštěl ;)
...no ten pes je prostě samé překvapení ;) ;)

 

Výstava dopadla velice úspěně, Morpheus se obsadil nádherné 10. místo ze 35 psů což je myslím moc pěkný výsledek, v chodu se ale mohl předvést ještě lépe.....

    

Byl to opravdu těžký závod s velkou konkurencí z cca 25 zemí světa (USA, Kanada, Rusko, Itálie, Francie, Německo, Belgie, Norsko, Turecko, Dánsko, VB, Švédsko, Španělsko...) a jsem ráda, že jsem se ho mohla zúčastnit, Morf opět nezklamal a někde zlobil a opět výmíšlel nějaké novinky a jinde mě zase podržel.....no je to prostě REBEL ;) ;) ;)

Děkuji všem co nám drželi palce a mysleli na nás a přáli nám úspěch, stále je to jen zvíře a ne stroj a Morf je prostě zlobil a vymýšlí pořád nějaké blbosti a ne vždy všechno vyjde dle představ.... myslím, že tento těžký závod spolu s výstavou jsme zvládli věřím se ctí, nikdo kdo to nezažil nemá ponětí kolik času, energie, dřiny, peněz a nervů za vší tou přípravou stojí, a když kolem sebe člověk nemá neustále tým lidí kteří by pomáhali, radili a byly oporou a na které se můžete spolehnout tak se chyby bohužel hromadí. Jsem ale ráda že se s těmi několika lidmi vídám alespoň několikrát do roka na táborech, víkendech a trénincích na které se snažím dojíždět jak mi to čas a finance dovolí. Pořád je to zvíře a ne stroj a nedá se spolehlivě naprogramovat i když bych uvítala sem tam možnost přehrát Morpheusův software ;)
Nevycházelo zde vše dle plánu jak ve výcviku tak v organizaci ale je dobojováno a je to další cenná zkušenost do budoucna :-)

   

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VS IPO 16.-17.4.2016 TŘINEC

S Morpheusem jsme se zůčastnili VS IPO ve Třinci kde jsme v sobotu nastupovali ve 14 hodin na poslušnost kde jsem obdrželi 88 bodů, projev na chůzi se mi příliš nelíbil neb Morf nešel tak jak umí, odkládačky byly všechny velice pěkné jen ztráta za 2 kroky na odložení ve stoje, aport volný Výborně, aport skoken ztráta za lehký kontakt s psovodem při přrdsednutí a to samé na metrovce a vysílání položení na 2. povel.

V 15:11 obrana....no byl dost rozjívený z delšího čekánípřed obranou, takže se pokusil zdrhou už po první maketě to jsem mu sice zatrhla ale pak se na maketách bohužel zamotal, z toho nebylo úplně pěkné vyštěkání, na útěku mu nevyšel zákus, zadní doprovod vcelku v pořádku-tam byla ztráta moje za lehké ukročení dozadu při rozejití se, nazbírali jsme další jedntlivé body a poslední poštění na 3. povel bylo jen tak tak.....tudíž 65 b :(

Stopa....terén byl poměrně náročný, hodně zamíchal celkovým pořadím, během jedné stopa se vystřídala krásná tráva, suché remízky, nízká tráva, rašeliniště....no Morf to lehce flákal občas, mohl jít lépe, lehké ztráty velké oveření prvního lomu a ještě na jednom lomu se krochu zamotal a za pomalejší označení předmětů a u posledního předmětu měl trochu zásek ale nakonec ho zalehl :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VS IPO TŘEBOŇ 2016

Startovní číslo 15 takže poslušnost ve 14:05 a obrana v 15:11.

Poslušnost 88 b...

Obrana 65 b neb ten trubka zabloudil na maketach, na útěku se mu nepovedl zákus, ovladatelnost nic moc a poslední pouštění bylo na 3. povel :(

Stopa 83 bodů ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MMČKNO 2015

Tak jsem se s Morpheusem Anrebri zúčastnila pro nás prvního Mistrovství německých ovčáků......výsledek tedy nebyl žádná sláva, ale snad ani ne úplná katastrofa....Stopa ve 13:15 h za 84 bodů (velká ztráta na posledním lomu)...což je paráda na to vražedné počasí které vládlo po celý závod.....Poslušnost 81 b....tu jsem hodně zkazila já...hodila jsem aport příliš blízko za překážku a Morf ji tudíž směrem zpět oběhl místo přeskočil – no hodně drahých 10 b :( no a vysílačka také mohla být lepší :(....no a i ostatní věci nadále musíme pilovat a pilovat......Obrana 75 b.....no na obranu jsme doběhli trochu se zpožděním neb mě zdržela nutná úprava kšand figuranta Jirky M. tudíž jsme já i pes sotva popadali dech....no ovladatelnost nám teď trochu poslední dobou hapruje a i další věci nebyly tak jak bych si přála.....závod to byl opravdu náročný a v extrémních podmínkách.....jsem ráda, že jsme to zvládli alespoň tak jak to dopadlo neb si teď psa většinu našeho času co mám a není ho příliš mnoho připravuji v podstatě sama a nemám za sebou žádnou stálou podporu co by na mě dohlížela a opravovala nám naše chyby.....ale chci velice poděkovat Jirkovi Machovi za pomoc v obraně, opravdu s námi má svatou trpělivost Emotikona smile a Renatě Machové za když nám to oběma čas dovolí alespoň příležitostnou pomoc a radu na stopě a na poslušnosti ;)
....tak snad není ještě všem našim dnům konec ;) ;)

4. VS IPO TŘINEC

.....dnešní poslušnost 90b....v pravé poledne a jako první na odložení, čumáčkovo oblíbená věc v poslední době ;) a miláček tentokrát tedy zůstal milostivě ležet....;)
...obrana 78b...hlavně za mou stupiditu kdy jsem mu při přepadu na zadním doprovodu řekla drž-nevim vůbec proč mě taková blbost napadla :(  tudíž zde za cvik nedostatečně-jinak to bylo pěkné....pak jsme měli trochu problém dojít k cedulce před kontrolákem-mé drahé polovičce se kus od cedulky zdálo, že už jsme dostatečně daleko přeci, no ale nakonec jsme se tam dostrkali..no a poslední pouštění na druhý povel...

...stopa bohužel 17 bodů.....terén Morfovi opravdu moc nesedl a už i od rána nebyl zcela přítomný a soustředěný....tak asi zase myslel na něco důležitějšího......no tak na potřetí očekávám zlobení na obraně no a při čtvrtém závodě už to bude super a třeba si ze mě snad už ani nebude dělat legraci......

ZÁVOD DLE IPO 3 

Morpheus Anrebri...kat. IPO 3....2. místo ;)

...Morfíček trochu zlobil na poslušnosti (druhý povel pro puštění aportu na metrovce i na áčku - jinak měl aporty parádní) a trochu nám miláček zazmatkoval na vysílačce - toť největší ztráty.....takže 86 b.

....na obraně zlobil jen trochu...a krapet mě vyděsil druhým povelem na pouštění po kontroláku....90 b.

 

Morpheus Anrebri .... Race for the Cup South Town IPO ..... 3 .... 2nd instead of
Morph .... a little angry at obedience (the second command for retrieving released after obstacle after obstacle jumping and climbing up - otherwise he retrieves great, and to exercise broadcasting forward a little panicked and alone before you lay down - that's the biggest loss .... so 86b .
.... on defense minded just a little ... and a bit scared me a second command after the attack on letting the dog out of motion .... 90b

 

 


Facebook